To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,912 - 12/31/24 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,472 |
| User: | MaWs |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MaWs-Rasp5 |
| Test #100,909 - 12/31/24 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kington SSD 226 |
| Test #100,907 - 12/31/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980 SSD |
| Test #100,905 - 12/31/24 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB Raspberry Pi4 USB3 |
| Test #100,904 - 12/31/24 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 280 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport260D |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #100,903 - 12/31/24 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X9 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000X9PROSSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial T5 1TB Raspberry Pi4 USB3 |
| Test #100,902 - 12/31/24 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Geekworm X1001 pi hat |
| Test #100,899 - 12/31/24 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,853 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar Silver Plus 128GB microSD A2 Class 10 V30 U3 booting in Raspberry Pi 4B |
| Test #100,898 - 12/31/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar Silver Plus 128GB U3 V30 A2 in USB 3.0 port of Raspberry Pi 4B |
| Test #100,896 - 12/31/24 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | X670 AORUS ELITE AX |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,895 - 12/31/24 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 1TB on Raspberry Pi5 PCIex gen 3 Argon Neo 5 nvme |
| Test #100,890 - 12/31/24 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #100,889 - 12/31/24 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extre Pro 512GB MicroSD |
| Test #100,886 - 12/31/24 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #100,885 - 12/31/24 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #100,883 - 12/31/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 56,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force MP600 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair ForceMP600 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | corsair mp600 |
| Test #100,881 - 12/31/24 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 56,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD NVME SSD 1TB |
| Test #100,878 - 12/31/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 27,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro |
| Test #100,876 - 12/31/24 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 51,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pinedrive SSD94 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Pinedrive SSD94-2563CG-PB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,875 - 12/31/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 3,715 |
| User: | lbibass |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5, sandisk |