To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,765 - 12/30/24 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 20,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NQ790 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNQ7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | . |
| Test #100,761 - 12/30/24 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | hunter2 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSD card on Pi 5 |
| Test #100,759 - 12/29/24 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVME |
| Test #100,758 - 12/29/24 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 PCIe 3.0 |
| Test #100,756 - 12/29/24 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 1TB |
| Test #100,742 - 12/29/24 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,979 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8100 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8100NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 Nvme |
| Test #100,735 - 12/29/24 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 241 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C4 |
| Note: | microSD Noname 16GB C4 Japan on RPiZ2 |
| Test #100,731 - 12/29/24 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi5 8gb Argon One V3 NVME Crucial P3 500gb PCIex3 |
| Test #100,730 - 12/29/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 500 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Toshiba SD (SD02G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SD02G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kingston 2GB on Pi 4 |
| Test #100,729 - 12/29/24 4:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,559 |
| User: | stefan |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 1TB on Pi 5 8GB using Pimoroni NVMe base // 2nd run |
| Test #100,726 - 12/29/24 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | teamgroup 512gb gen 3 on pi5 |
| Test #100,724 - 12/29/24 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar NM710 NVMe SSD on Pi5 using52Pi N16 4x1TB NAS |
| Test #100,723 - 12/29/24 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 475 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | microSD Samsung 8GB C6 on RPiZ2 |
| Test #100,720 - 12/29/24 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,084 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test 2 |
| Test #100,715 - 12/29/24 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PGP4512Q-A0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,714 - 12/29/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | HP SSDEX900120GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HP 120GB gen2 |
| Test #100,713 - 12/29/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | internal 64GB sd card |
| Test #100,711 - 12/29/24 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 12,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD_nvme |
| Test #100,704 - 12/29/24 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 54,966 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN770 1TB NVME SSD via Geekworm X1001 NVME Hat on Raspberry Pi 5c8GB with enabled PCIe Gen 3 |
| Test #100,702 - 12/29/24 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate ST3250820AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | LaCie d2 enclosure USB 3.0 on Pi CM5 |