To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,702 - 12/29/24 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Seagate ST3250820AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | LaCie d2 enclosure USB 3.0 on Pi CM5 |
| Test #100,701 - 12/29/24 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 509 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C4 |
| Note: | microSD SanDisk 16GB C4 on Pi 4 |
| Test #100,700 - 12/29/24 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 13,253 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | The built-in EMMC on CM5 in Native IO Board |
| Test #100,698 - 12/29/24 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 37,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Pro 512GB SATA SSD attached via USB3 adapter to Raspberry Pi 5 8GB |
| Test #100,695 - 12/29/24 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 455 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C2 |
| Note: | microSD SanDisk 8GB C2 on Pi 4 |
| Test #100,692 - 12/29/24 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 10,072 |
| User: | buczo1 |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | LBU NVMe kieszen ADATA ADATA SX 8200PNP |
| Test #100,691 - 12/29/24 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: 3.2Gen1 |
| Test #100,690 - 12/29/24 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 38,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 |
| Test #100,687 - 12/29/24 1:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,225 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD Teamgroup DashCard 64GB A1 V30 U3 on Pi 4 |
| Test #100,686 - 12/29/24 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD Teamgroup 32GB U1 on Pi 4 |
| Test #100,685 - 12/29/24 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 412 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | microSD Patriot 64GB U1 on Pi 4 |
| Test #100,684 - 12/29/24 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 20,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd KingSpec M.2 NVMe |
| Test #100,683 - 12/29/24 12:59 am | |
|---|---|
| Score: | 7,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Buffalo PST Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Buffalo SSD-PSTA/N |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 20241229-1 |
| Test #100,682 - 12/29/24 12:58 am | |
|---|---|
| Score: | 953 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD Adata 32GB A1 V10 U1 on Pi 4 |
| Test #100,679 - 12/29/24 12:21 am | |
|---|---|
| Score: | 15,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 NVMe 1TB |
| Test #100,678 - 12/29/24 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 699 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | microSD Noname 8GB on Pi 4 |
| Test #100,676 - 12/28/24 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,047 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD SanDisk Ultra 64GB A1 U1 on Pi 4 |
| Test #100,675 - 12/28/24 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microSD PNY Elite 32GB A1 on Pi 4 |
| Test #100,674 - 12/28/24 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD Onn 32GB A1 V10 U1 on Pi 4 |
| Test #100,671 - 12/28/24 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 707 |
| User: | ziw |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test 4, usb - ziw |