To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,671 - 12/28/24 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 707 |
| User: | ziw |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test 4, usb - ziw |
| Test #100,665 - 12/28/24 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | ziw |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test 3 (sd card) - ziw |
| Test #100,664 - 12/28/24 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #100,663 - 12/28/24 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,216 |
| User: | andrewe77 |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Erickson |
| Test #100,658 - 12/28/24 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 800 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND800 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME 3 |
| Test #100,656 - 12/28/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,450 |
| User: | 4240benny |
| Brand: | Western Digital Red SN700 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDRedSN7001000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD RED Nas on Pi 5 |
| Test #100,655 - 12/28/24 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ssd |
| Test #100,652 - 12/28/24 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 25,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | RK3588S OPi 5 Pro |
| Device: | HP SSDEX9001TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hp ex900 |
| Test #100,651 - 12/28/24 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,838 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CM5 128Gb SSD |
| Test #100,650 - 12/28/24 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Cm5 500 mech drive |
| Test #100,649 - 12/28/24 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 647 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | PNY USB3.2.1FD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | CM5 New 64gb 3.0 |
| Test #100,648 - 12/28/24 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 744 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 Datatraveler |
| Test #100,647 - 12/28/24 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,022 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY USB3.2.1FD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 64 Gb usb 3 thumb new |
| Test #100,645 - 12/28/24 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | CM5 64 3.0 micro |
| Test #100,643 - 12/28/24 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | CM5 with 64gb usb3 thumb |
| Test #100,641 - 12/28/24 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 770 |
| User: | sudo reboot |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #100,640 - 12/28/24 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 12,911 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CM5 128gb ssd usb3 |
| Test #100,639 - 12/28/24 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 7,449 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Fanxiang S101512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CM5 512gb cheap SSD usb3 |
| Test #100,637 - 12/28/24 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 51,492 |
| User: | saeb |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | LexarNM620 |
| Test #100,636 - 12/28/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 50,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico USB 3.0 to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico |
| Class: | SSD (Portable) |