To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,533 - 12/26/24 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance |
| Test #100,531 - 12/26/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,355 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 128gb SSD sp Orico 3.0 |
| Test #100,530 - 12/26/24 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZAL4512HBLU-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PM9B1_512GB_PCIeGen4x4 |
| Test #100,529 - 12/26/24 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,864 |
| User: | Macka |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pimoroni NVME Duo gen2 with Crucial P3 Plus M.2 SSD |
| Test #100,528 - 12/26/24 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,460 |
| User: | gmktec-1 |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | NucBox G3 |
| Device: | Crucial CT4000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 4tb nvme on gmktec minipc |
| Test #100,527 - 12/26/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD5000BEVT-22A0RT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 500gb mech drive with orico USB Ebclosure |
| Test #100,523 - 12/26/24 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 256GB SSD on Pimoroni NVMe dual base |
| Test #100,521 - 12/26/24 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVPW128HEGM-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SM961 128GB on a Raspberry Pi 5 8GB (PCIe 3.0) |
| Test #100,518 - 12/26/24 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,253 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4_ A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #100,517 - 12/26/24 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 26,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme storage |
| Test #100,510 - 12/26/24 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P310 |
| Test #100,507 - 12/26/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 46,819 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-4D128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,506 - 12/26/24 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 53,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PDP3256B-A01 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,505 - 12/26/24 8:49 am | |
|---|---|
| Score: | 12,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Seagate Technology PLC FireCuda 520 SSD (rev 01) on Pi CM5 Dev IO Board |
| Test #100,504 - 12/26/24 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 49,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,498 - 12/26/24 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 61,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 240GB SSD on Pi5 using PCI |
| Test #100,497 - 12/26/24 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 55,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,496 - 12/26/24 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 3,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD card on Pi4 |
| Test #100,493 - 12/26/24 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 13,890 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvmeenclosure |
| Test #100,492 - 12/26/24 2:30 am | |
|---|---|
| Score: | 48,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision WAVE Pro P |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-WAVEProP256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test2 |