To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,399 - 12/23/24 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 924 |
| User: | zickkeen |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Modern 14 B11MOU |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Flash Drive AData UV150 32GB |
| Test #100,397 - 12/23/24 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 781 |
| User: | zickkeen |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Modern 14 B11MOU |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston DataTraveler 3.0 16GB on core i7-1195G7 |
| Test #100,396 - 12/23/24 9:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 791 |
| User: | zickkeen |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Modern 14 B11MOU |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Flash Drive AData |
| Test #100,395 - 12/23/24 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,648 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Modern 14 B11MOU |
| Device: | Kingston OM8PCP3512F-AI1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KINGSTON OM8PCP3512F-AI1 |
| Test #100,394 - 12/23/24 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SP Gen3x4 P34A60 |
| Test #100,392 - 12/23/24 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2400MTFDKBK512QFM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2024_12_24_M2SSD_@ |
| Test #100,389 - 12/23/24 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 2024_12_24_test_SD |
| Test #100,387 - 12/23/24 5:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power eMMC (SPeMM) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | SP SPeMM |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC on rock 5a |
| Test #100,386 - 12/23/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #100,385 - 12/23/24 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | internal card pi5 |
| Test #100,384 - 12/23/24 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Sandisk |
| Test #100,383 - 12/23/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus NVMe SSD with 52Pi NVMe POE+ Hat on Raspberry Pi 5 |
| Test #100,380 - 12/23/24 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sd |
| Test #100,375 - 12/23/24 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | hh |
| Brand: | Intenso Speed Line USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SpeedLine |
| Class: | USB Flash |
| Note: | jh |
| Test #100,374 - 12/23/24 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | OrangePi 3B v2.1 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,373 - 12/23/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,369 - 12/23/24 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 38,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,368 - 12/23/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 42,157 |
| User: | Rugbyball |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston RBUSNS8154P3256GJ1 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Kingston A1000 NVME on Pi 5 8gb RAM using PMORONI NVME daughter card. |
| Test #100,367 - 12/23/24 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 16,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | J4205-ITX |
| Device: | Samsung SSD870EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Ceph |
| Test #100,364 - 12/23/24 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 51,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intenso premium 1tb |