To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,153 - 12/19/24 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 56,666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,150 - 12/19/24 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KIOXIA64GB |
| Test #100,144 - 12/19/24 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 10,424 |
| User: | Zerant |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using Argon One SSD Case via USB adapter |
| Test #100,142 - 12/19/24 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #100,140 - 12/18/24 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,620 |
| User: | .dev |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung 970 evo on pi5 using argon neo m.2 adapter |
| Test #100,139 - 12/18/24 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD |
| Test #100,135 - 12/18/24 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,134 - 12/18/24 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y064M |
| Class: | A1 C10 U3 |
| Test #100,133 - 12/18/24 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT4000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | M.2 4TB SSD |
| Test #100,132 - 12/18/24 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 25,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Test #100,131 - 12/18/24 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,129 - 12/18/24 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial p3p |
| Test #100,127 - 12/18/24 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,197 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung EVO990 nvme on Raspberry Pi CM5 with ioboard ext4 |
| Test #100,126 - 12/18/24 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,758 |
| User: | mcdis |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston XS1000 on Raspberry CM5 on CM ioboard |
| Test #100,125 - 12/18/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,544 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro Microsd Card 256GB on Pi 5 |
| Test #100,122 - 12/18/24 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | B550 PG Riptide |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston 1 TB |
| Test #100,121 - 12/18/24 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,607 |
| User: | cypher0601 |
| Brand: | Samsung SM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung MZVPW256HEGL-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SM963 on CM5 IO Board |
| Test #100,119 - 12/18/24 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10SDRW-11A0XS0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #100,118 - 12/18/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #100,117 - 12/18/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 50,506 |
| User: | harry |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2nd_NVME_speedT |