To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #100,017 - 12/16/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #100,016 - 12/16/24 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | RPI5+AI-KIT |
| Test #100,014 - 12/16/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #100,012 - 12/16/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD Card in Raspberry Pi 4 |
| Test #100,011 - 12/16/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64G |
| Test #100,010 - 12/16/24 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 8,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-480 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer APS-X503 external SSD |
| Test #100,006 - 12/16/24 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32g sandisk edge pi4 |
| Test #100,004 - 12/16/24 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V400 |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Kingston SUV400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD Pi Zero W Ver 1.1 |
| Test #100,003 - 12/16/24 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo plus pi4 |
| Test #100,001 - 12/16/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,010 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Micro SD Card Pi Zero W 1.1 |
| Test #100,000 - 12/16/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 46,597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 Samsung 960 Evo 1Tb |
| Test #99,999 - 12/16/24 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 4,927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ewnt enclosure |
| Test #99,994 - 12/16/24 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 10,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico CN300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Orico N300128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico M.2 SSD 2280 on a Argon One |
| Test #99,993 - 12/16/24 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 48,610 |
| User: | Unholy |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 960 EVO 250GB on Pi5 using Argon Neo 5 NVMe case |
| Test #99,992 - 12/16/24 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32g SP pi4 |
| Test #99,990 - 12/16/24 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 63,551 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | normal |
| Test #99,986 - 12/16/24 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 128G Canvas Pi4 |
| Test #99,985 - 12/16/24 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 10,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC BLACKSN770250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPI4 ORICO USB3 WD BLACK 250GB |
| Test #99,984 - 12/16/24 12:50 am | |
|---|---|
| Score: | 51,811 |
| User: | Tomten |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM981NVMeSamsung1024GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kontoret M2 Tweaked |
| Test #99,977 - 12/15/24 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |