To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,892 - 12/15/24 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 26,230 |
| User: | zorakitest |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Kingston SNV3S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,888 - 12/14/24 11:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | 80WG |
| Device: | Samsung MZNTY256HDHP-000L2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsungssd |
| Test #99,887 - 12/14/24 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test_jumpa |
| Test #99,885 - 12/14/24 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSSTC CL1 SSD on Pi 5 using Waveshare PoE + NVME hat |
| Test #99,884 - 12/14/24 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ARCANITE |
| Test #99,883 - 12/14/24 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ARCANITE |
| Test #99,882 - 12/14/24 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PNY micro SD on Pi 3 B |
| Test #99,880 - 12/14/24 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | dogsta |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk micro SD card 64 GB on a Raspberry pi 4 4GB RAM |
| Test #99,879 - 12/14/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPROSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #99,878 - 12/14/24 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 445 |
| User: | stardog |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston KC3000 M.2 NVMe SSD Gen4 2048GB on a pi 5 using pci express |
| Test #99,877 - 12/14/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 3400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 3400MTFDKBA512TFH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,874 - 12/14/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Macmini5,1 |
| Device: | Toshiba MK5065GSXF |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #99,873 - 12/14/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 portable SSD 500GB on Pi 4 using USB 3.1 |
| Test #99,871 - 12/14/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 77,237 |
| User: | hj |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Latitude 5420 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Latitude 5420 with Samsung 970 EVO PLUS 1TB |
| Test #99,869 - 12/14/24 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PROwithHeatsink4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Pro |
| Test #99,868 - 12/14/24 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB512HBJQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,863 - 12/14/24 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 55,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gen3 |
| Test #99,860 - 12/14/24 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 52,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN970 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN9701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,859 - 12/14/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 63,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 1TB KIOXIA Exceria Plus G3 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 3D-NAND TLC |
| Test #99,858 - 12/14/24 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 44,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 1TB KIOXIA Exceria Plus G3 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 3D-NAND TLC1TB KIOXIA Exceria Plus G3 M.2 2280 PCIe 4.0 x4 3D-NAND TLC |