To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,854 - 12/14/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 38,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5802TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SN580 |
| Test #99,850 - 12/14/24 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128 |
| Test #99,848 - 12/14/24 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 5,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | goupie 2 |
| Test #99,847 - 12/14/24 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 52,881 |
| User: | contra |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5802TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN580 SSD on Pi 5 with a Argon Neo 5 M.2 with Gen3 Speeds enabled |
| Test #99,846 - 12/14/24 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 38,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,844 - 12/14/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 57,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd1 |
| Test #99,843 - 12/14/24 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 55,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #99,840 - 12/14/24 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,853 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | crucial |
| Test #99,839 - 12/14/24 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdd |
| Test #99,838 - 12/14/24 2:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,659 |
| User: | T7 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (SLD32) |
| Board: | H96 Max X3 |
| Device: | Foresee SLD32 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | kingston canvas go plus 256GB |
| Test #99,837 - 12/14/24 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 61,955 |
| User: | raf |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD |
| Test #99,836 - 12/14/24 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdkarte |
| Test #99,835 - 12/13/24 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,834 - 12/13/24 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,833 - 12/13/24 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-3D256-Q11NVMeSSSTC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,830 - 12/13/24 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #99,828 - 12/13/24 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,166 |
| User: | -nebu1osA |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia KBG50ZNS256G on Pi 5 8G Using GeeekPi P33 M.2 NVME POE+ HAT |
| Test #99,826 - 12/13/24 8:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix BC711 NVMe on RPi5 8GB gen3 |
| Test #99,824 - 12/13/24 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 NVMe on RPi5 4GB gen3 |
| Test #99,822 - 12/13/24 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN605 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN605512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon Power 512GB on Pi CM5 |