To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,769 - 12/12/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,598 |
| User: | michele |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon 64GB SD on Pi5 DietPi |
| Test #99,768 - 12/12/24 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,766 - 12/12/24 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM710500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM710 |
| Test #99,760 - 12/12/24 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 2,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,759 - 12/12/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Mini USB Stick |
| Test #99,758 - 12/12/24 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 49,244 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD NVME M2 Samsung 980 |
| Test #99,757 - 12/12/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD Sandisk |
| Test #99,756 - 12/12/24 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 7,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Radxa Zero 2 Pro |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,755 - 12/12/24 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 5,099 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CUTB4) |
| Board: | Radxa ZERO 3 |
| Device: | Samsung CUTB4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,753 - 12/12/24 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 41,884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,748 - 12/12/24 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 61,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT4000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,745 - 12/12/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 6,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Radxa ZERO 3 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,742 - 12/12/24 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 7,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Radxa Zero 2 Pro |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #99,737 - 12/12/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 32,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,736 - 12/12/24 6:13 am | |
|---|---|
| Score: | 442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Test #99,726 - 12/11/24 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 3 using SATA to USB adapter |
| Test #99,720 - 12/11/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,715 - 12/11/24 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,714 - 12/11/24 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,712 - 12/11/24 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 3 |