To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,711 - 12/11/24 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi Zero 2 W |
| Test #99,704 - 12/11/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 52,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPlus500GBA3N |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,702 - 12/11/24 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 53,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPlus250GBA3N |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #99,701 - 12/11/24 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 62,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 1tb PCIe 3.0 NVME M.2 SSD on Compute 5 dev kit |
| Test #99,700 - 12/11/24 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 4,016 |
| User: | raceroms |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 3.1 256gb USB Drive |
| Test #99,699 - 12/11/24 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 58,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 |
| Test #99,698 - 12/11/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 61,996 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Test |
| Test #99,697 - 12/11/24 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 32,365 |
| User: | ClemontX |
| Brand: | Micron 2300 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDHBA512TDV |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 with Lenovo Branded NVME SSD ou tof TP T14 |
| Test #99,695 - 12/11/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 35,956 |
| User: | ClemontX |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi SSD For Raspberry Pi 5 256 GB, CM5 on Dev Kit |
| Test #99,690 - 12/11/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 10,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,689 - 12/11/24 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 45,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | k |
| Test #99,687 - 12/11/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 13,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SG6 M.2 Series |
| Board: | HP t640 Thin Client |
| Device: | Toshiba KSG60ZMV256GM.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #99,685 - 12/11/24 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 48,319 |
| User: | bt129 |
| Brand: | Samsung 950 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD950PRO256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung EVO 950 PRO |
| Test #99,684 - 12/11/24 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 37,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ128HBHQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,682 - 12/11/24 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 29,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,680 - 12/11/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #99,678 - 12/11/24 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 26,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | SKHynix BC511HFM256GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #99,677 - 12/11/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 26,936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston A400 |
| Test #99,674 - 12/11/24 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 47,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPI5 with NVMe |
| Test #99,673 - 12/10/24 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,629 |
| User: | rpi5_m.2_hat |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi5 M.2 HAT 256GB SSD |