To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,625 - 12/9/24 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256G |
| Test #99,624 - 12/9/24 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVL21T0HCLR-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 1T |
| Test #99,622 - 12/9/24 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,688 |
| User: | fddcab |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus 64gb on RPI5 8gb |
| Test #99,621 - 12/9/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,816 |
| User: | fddcab |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston CANVAS Go Plus 64gb on RPI5 8gb |
| Test #99,619 - 12/9/24 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 over generic usb adapter |
| Test #99,616 - 12/9/24 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | k |
| Test #99,615 - 12/9/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | k |
| Test #99,613 - 12/9/24 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,625 |
| User: | yu |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | yt |
| Test #99,612 - 12/9/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,224 |
| User: | pi |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tr |
| Test #99,610 - 12/9/24 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 22,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KIOXIA 256GB |
| Test #99,608 - 12/9/24 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card Sandisk A class 10 on Pi5 |
| Test #99,607 - 12/9/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | a |
| Test #99,605 - 12/9/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 66,816 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #99,603 - 12/9/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,781 |
| User: | SSD_128GB |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM128GDJTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD 128GB |
| Test #99,602 - 12/9/24 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,367 |
| User: | tmt |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi5 |
| Test #99,601 - 12/9/24 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Test #99,600 - 12/9/24 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44L Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPK001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup m44 |
| Test #99,599 - 12/9/24 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-2000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #99,596 - 12/9/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry Pi 4 with Crucial SSD |
| Test #99,592 - 12/9/24 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 13,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | CM5 4/32 |