To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,457 - 12/6/24 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C4 |
| Note: | microSD on Pi Zero W #2 |
| Test #99,456 - 12/6/24 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,653 |
| User: | CapnBob |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Silicon Power A55 3D NAND on Pi 4 using QGeeM 2.5 inch external hard drive enclosure C25B USB 3.0 |
| Test #99,455 - 12/6/24 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | PNY SD8GB |
| Class: | C4 |
| Note: | microSD on Pi Zero W |
| Test #99,454 - 12/6/24 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Seagate ST1000LM049-2GH172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #99,453 - 12/6/24 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 918 |
| User: | DCK |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rproxy |
| Test #99,452 - 12/6/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 935 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rproxy |
| Test #99,450 - 12/6/24 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,383 |
| User: | tmt |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi5 |
| Test #99,447 - 12/6/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #99,446 - 12/6/24 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #99,440 - 12/6/24 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM981NVMeSED256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM981 256G SSD on Pi 5 using Pimoroni NVMe Base |
| Test #99,439 - 12/6/24 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | a |
| Test #99,436 - 12/6/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial NVMe |
| Test #99,435 - 12/6/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Foresee XP1000F |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Foresee XP1000F256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,423 - 12/6/24 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,078 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,421 - 12/6/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 46,510 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MZVLQ256HAJD-000H1 |
| Test #99,420 - 12/6/24 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ABLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk ABLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Crucial P3 Plus M.2 |
| Test #99,417 - 12/6/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Orig Pi SD kartica |
| Test #99,409 - 12/6/24 8:30 am | |
|---|---|
| Score: | 78,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,408 - 12/6/24 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 75,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,406 - 12/6/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 41,817 |
| User: | mRqS-NL |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia Exceria G2 1TB on PI5 with Pironman5 case & NVME card |