To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,408 - 12/6/24 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 75,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,406 - 12/6/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 41,817 |
| User: | mRqS-NL |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia Exceria G2 1TB on PI5 with Pironman5 case & NVME card |
| Test #99,404 - 12/6/24 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 78,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,401 - 12/6/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 77,836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,396 - 12/6/24 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,391 - 12/6/24 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 51,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 SSD 1TB on Pi 5 in Argon NEO 5 M.2 |
| Test #99,390 - 12/6/24 2:30 am | |
|---|---|
| Score: | 56,259 |
| User: | RPIVN |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5M2HAT-Plus-SKHynix-256 |
| Test #99,389 - 12/6/24 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | no |
| Test #99,388 - 12/6/24 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8WPD3) |
| Board: | Orange Pi PC Plus |
| Device: | Samsung 8WPD3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | opi pc plus |
| Test #99,387 - 12/6/24 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 3,224 |
| User: | CSM |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5EVO |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T5 EVO |
| Test #99,385 - 12/6/24 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | WR3ND |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SA16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Industrial Micro SD 16GB in Pi 5 |
| Test #99,383 - 12/5/24 11:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk model: SD16G |
| Test #99,381 - 12/5/24 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,953 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 512nvme |
| Test #99,380 - 12/5/24 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,378 - 12/5/24 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,360 - 12/5/24 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | anonim 500gb 980 |
| Test #99,357 - 12/5/24 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,997 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #99,355 - 12/5/24 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | g |
| Test #99,351 - 12/5/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 42,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P320 on Pi 5 |
| Test #99,348 - 12/5/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi Zero |