To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,355 - 12/5/24 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | g |
| Test #99,351 - 12/5/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 42,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P320 on Pi 5 |
| Test #99,348 - 12/5/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi Zero |
| Test #99,347 - 12/5/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 52,628 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 970 Evo |
| Test #99,346 - 12/5/24 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 2,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #99,343 - 12/5/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 48,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,341 - 12/5/24 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 30,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Seagate Firecuda 530 Gen 4 1TB in Pimoroni HAT on Pi 5 8GB |
| Test #99,340 - 12/5/24 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,550 |
| User: | bentenjamin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Stock RPI w/ sandisk ultra 32gb |
| Test #99,338 - 12/5/24 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra (USB 3.0) on Pi 4B |
| Test #99,337 - 12/5/24 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 3,956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,334 - 12/5/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 42,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | NVME M2 SSD |
| Test #99,333 - 12/5/24 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 36,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico USB 3.0 to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,331 - 12/4/24 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #99,330 - 12/4/24 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico J10 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico J10 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orico 1tb-nvme-pcie3-rip5 |
| Test #99,328 - 12/4/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,325 - 12/4/24 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-5122280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,313 - 12/4/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | teste vm |
| Test #99,312 - 12/4/24 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | B1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | A1 |
| Test #99,309 - 12/4/24 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,491 |
| User: | Test2 |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2GB Kingston KVR667D2N5 on PI5 with Geekworm Shield |
| Test #99,306 - 12/4/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |