To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,159 - 12/2/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 62,762 |
| User: | C.Musat |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi 5 - 8GB - Waveshare PCIe to M2 HAT+ with Sabrent Rocket 512GB |
| Test #99,157 - 12/2/24 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 43,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Gigabyte B450 Aorus M |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Home PC |
| Test #99,156 - 12/2/24 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 10,820 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Lexar SSDNM620256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,155 - 12/2/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 51,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,150 - 12/1/24 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | foo |
| Test #99,146 - 12/1/24 8:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT4000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | k |
| Test #99,144 - 12/1/24 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,421 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | cytron makerdisk |
| Test #99,140 - 12/1/24 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,630 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,139 - 12/1/24 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,584 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,133 - 12/1/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,341 |
| User: | Roadlighting |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,131 - 12/1/24 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 3.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD20EFRX-68EUZN0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #99,130 - 12/1/24 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RAID Rasp PI 4 |
| Test #99,129 - 12/1/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #99,124 - 12/1/24 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 8,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,123 - 12/1/24 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 2,203 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green 3.5" HDD |
| Board: | PD14RI |
| Device: | WDC WD40EZRX-00SPEB0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #99,121 - 12/1/24 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 17,524 |
| User: | orangepeel |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orangepeel |
| Test #99,118 - 12/1/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp. JMS578 SATA 6Gb/s |
| Test #99,117 - 12/1/24 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 61,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Platinum P41 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHPP41-2000GM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK hynix on Pi 5 using Geekworm Shield |
| Test #99,114 - 12/1/24 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Radxa ZERO 3 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd card on radxa zero 3e |
| Test #99,113 - 12/1/24 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 40,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 512GB |