To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,113 - 12/1/24 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 40,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 512GB |
| Test #99,112 - 12/1/24 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 6,506 |
| User: | to USB adapter |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 |
| Board: | Radxa ZERO 3 |
| Device: | Kingston SUV500480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Radxa zero 3E Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA |
| Test #99,109 - 12/1/24 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 51,882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,102 - 11/30/24 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDQMQD-512G-1201 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd sn740 |
| Test #99,101 - 11/30/24 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAMSUNG PRO Ultimate 256GB on Pi 5 |
| Test #99,100 - 11/30/24 7:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,983 |
| User: | rpi |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown 32 GB micro SD card on Pi 5 |
| Test #99,098 - 11/30/24 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,523 |
| User: | rpi |
| Brand: | Crucial P310 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P310SSD2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P310 1TB NVME SSD on Pi 5 using Raspberry Pi M.2 SSD Hat+ (PCIe 3 activated) |
| Test #99,093 - 11/30/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,542 |
| User: | P3 |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 500 |
| Test #99,091 - 11/30/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,090 - 11/30/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,743 |
| User: | pbo |
| Brand: | Corsair MP600 GS |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600GS |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 GS on Pi 5 Argon NEO 5 M.2 NVMe |
| Test #99,089 - 11/30/24 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 5 running from SanDisk SD card |
| Test #99,088 - 11/30/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 with SanDisk SD card |
| Test #99,087 - 11/30/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,093 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,085 - 11/30/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,079 - 11/30/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Dell Precision Tower 5810 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #99,070 - 11/30/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 32,593 |
| User: | wupp |
| Brand: | Corsair Force MP510 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair ForceMP510 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | jpi5-ubuntu-lxd Corsair 256GB |
| Test #99,068 - 11/30/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card64GB |
| Test #99,063 - 11/30/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #99,058 - 11/30/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #99,057 - 11/30/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |