To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #99,009 - 11/29/24 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #99,008 - 11/29/24 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | old |
| Test #99,007 - 11/29/24 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 3,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB |
| Test #99,006 - 11/29/24 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | elponto |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 100MBs 64GB MicroSD on Pi 5 8GB |
| Test #99,005 - 11/29/24 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 32,446 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #99,002 - 11/29/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 46,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ArmbianR5b |
| Test #98,999 - 11/29/24 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 33,982 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVPW256HEGL-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,993 - 11/29/24 2:34 am | |
|---|---|
| Score: | 4,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Hisense HS530R |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC |
| Test #98,992 - 11/29/24 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,097 |
| User: | decoyrunner |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extremne 128GB A2 SD Card on Pi 5 |
| Test #98,991 - 11/29/24 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 45,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung nvme on raspberry pi 5 |
| Test #98,988 - 11/28/24 10:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | some sandisk 128gb thing on a pi 3b+ |
| Test #98,980 - 11/28/24 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44L Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPK500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,978 - 11/28/24 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Biwin Raspberry Pi 512G SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Biwin CE430T5D100-512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,976 - 11/28/24 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,617 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico J10 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico J10 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #98,975 - 11/28/24 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM981NVMeSED256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256G |
| Test #98,973 - 11/28/24 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC711NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HFS512GDE9X080N SK Hynix PC711 512GB Pcie 3.0 X4 TLC |
| Test #98,971 - 11/28/24 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 61,898 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | benchmark |
| Test #98,970 - 11/28/24 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 2,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Adata MicroSDcard on Pi5 |
| Test #98,968 - 11/28/24 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 48,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi SSD 256 |
| Test #98,967 - 11/28/24 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 829 |
| User: | gfdg |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | gfgf |