To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,991 - 11/13/24 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 52,955 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | lexar |
| Test #97,990 - 11/13/24 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | clear |
| Test #97,984 - 11/13/24 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 48,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TEST |
| Test #97,981 - 11/12/24 10:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Freenove 128GB |
| Test #97,969 - 11/12/24 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,205 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,965 - 11/12/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,964 - 11/12/24 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,961 - 11/12/24 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 26,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | Vbox |
| Test #97,959 - 11/12/24 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V60 U3 |
| Test #97,956 - 11/12/24 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,819 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVL4256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SKHynix PC601 |
| Test #97,947 - 11/12/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB on RPI5 4GB |
| Test #97,945 - 11/12/24 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #97,944 - 11/12/24 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sn740 rpi 5 |
| Test #97,943 - 11/12/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 5,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | cm4 with emmc |
| Test #97,939 - 11/12/24 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 40,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | disk2 |
| Test #97,936 - 11/12/24 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 993 |
| User: | HanjoLix |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,935 - 11/12/24 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | HanjoLix |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #97,934 - 11/12/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C4 |
| Note: | ssdrest |
| Test #97,933 - 11/12/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 3,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #97,928 - 11/12/24 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 38,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128Q-A0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OM3PGP4128Q-A0 |