To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,086 - 2/23/24 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,225 |
| User: | IDYLL |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocket4.0500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | no pci3 |
| Test #80,085 - 2/23/24 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 600 |
| User: | aaa |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | aaa |
| Test #80,084 - 2/23/24 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | riyaz3000 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung GD2S5 3.0 Evo Select |
| Test #80,083 - 2/23/24 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,374 |
| User: | riyaz3000 |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Samsung emmc BJTD4 5.2 |
| Test #80,082 - 2/23/24 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Samsung MZ9LQ128HBHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 |
| Test #80,081 - 2/23/24 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A60G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,080 - 2/23/24 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #80,079 - 2/23/24 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,078 - 2/23/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #80,077 - 2/23/24 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,067 - 2/23/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Test |
| Test #80,065 - 2/23/24 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #80,060 - 2/23/24 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 9,326 |
| User: | sandmann0187 |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,058 - 2/23/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KingStone RaspPi5 |
| Test #80,057 - 2/23/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard 32gb |
| Test #80,055 - 2/23/24 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,845 |
| User: | MrBrightside |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Seagate Expansion Drive 2TB |
| Test #80,051 - 2/23/24 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 21,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP900 |
| Board: | P8Z77-V LX2 |
| Device: | AData SP900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | isis |
| Test #80,049 - 2/23/24 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850PRO512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi3B Geekworm box with Samsung 850 Pro SSD 32-bit |
| Test #80,047 - 2/23/24 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 8,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSK USB3 on RaspberryPi4 |
| Test #80,046 - 2/23/24 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |