To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #133,708 - 5/21/26 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MakerDisk 256GB NVMe SSD on Raspberry Pi 5 using Argon One V5 Case PCIe Gen 3 |
| Test #133,656 - 5/18/26 5:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra usb 3.0 64gb |
| Test #133,641 - 5/17/26 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Freenove NVME 128 GB SSD on RPI5 16g expansion |
| Test #133,615 - 5/16/26 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 14,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSD test |
| Test #133,602 - 5/15/26 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OPi5 |
| Test #133,519 - 5/10/26 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #133,515 - 5/10/26 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #133,513 - 5/10/26 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend ESD200 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend TS240GESD230C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SIRPI |
| Test #133,497 - 5/9/26 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi3b+ usb32gb |
| Test #133,453 - 5/7/26 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Game system with Kingston NV3 |
| Test #133,435 - 5/6/26 8:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 Ultra |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test1 |
| Test #133,396 - 5/5/26 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,852 |
| User: | jsk58 |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi5nvme |
| Test #133,395 - 5/5/26 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | PI Retro PRPG system |
| Test #133,394 - 5/5/26 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend32GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rpi5-su-chaivetta-benchmk |
| Test #133,356 - 5/5/26 12:16 am | |
|---|---|
| Score: | 13,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston XS1000 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Kingston XS1000 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston XS1000 on Pi 5 USB3 |
| Test #133,305 - 5/2/26 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | FreeNovae 512 SSD PCI3 Enabled |
| Test #133,275 - 4/30/26 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 39,520 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd1 |
| Test #133,255 - 4/29/26 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MediaRange M.2 Sata 3 SSD 128GB |
| Test #133,254 - 4/29/26 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.1 |
| Device: | MicroCenter USBDISK |
| Class: | USB Flash |
| Note: | old usb disk on Pi 5 |
| Test #133,192 - 4/25/26 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | EMTEC X200 SSD on Pi4/8GB |