To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,601 - 9/10/22 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 7,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 256GB with Sabrent adapter |
| Test #62,597 - 9/10/22 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 6,946 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | a400 on pi 4 8gb via seagate expansion a |
| Test #62,573 - 9/9/22 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,572 - 9/9/22 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 7,290 |
| User: | Marc |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | DOGFISH SSD on PI 4 using USB adapter |
| Test #62,565 - 9/9/22 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 on Pi4b |
| Test #62,555 - 9/8/22 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Elecom ESD-EPK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Elecom ESD-EPK |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #62,553 - 9/8/22 9:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 external USB on Pi 4 |
| Test #62,525 - 9/8/22 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,517 - 9/7/22 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,427 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | a400 on pi 4 via usb adapter jms577 |
| Test #62,509 - 9/7/22 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,503 - 9/7/22 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,509 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Pro 256GB on Pi 4 using Inland GDST01 adapter |
| Test #62,500 - 9/7/22 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,490 - 9/6/22 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,067 |
| User: | m3networks |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Crucial USB3.0 128GB flash |
| Test #62,471 - 9/6/22 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 7,959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #62,469 - 9/6/22 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #62,447 - 9/5/22 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial X6 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Crucial CT1000X6SSD9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial X6 1TB on Pi 4 |
| Test #62,429 - 9/4/22 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,538 |
| User: | Banana |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 2TB SSD |
| Test #62,426 - 9/4/22 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung ssd ts |
| Test #62,423 - 9/4/22 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 6,052 |
| User: | Cactus |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 2TB SSD |
| Test #62,386 - 9/3/22 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: USB 3.2Gen1 on Pi 4 1.4 using USB3 pi ports |