To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,072 - 5/31/22 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 500 GB USB 3.1 |
| Test #60,065 - 5/31/22 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 8,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #60,064 - 5/31/22 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 8,154 |
| User: | Rospo |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | SSK SSKSSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Patriot P300 SSD with SSK SHE-C325 on Pi400 |
| Test #60,048 - 5/31/22 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ~ |
| Test #60,029 - 5/30/22 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Portable SSD 3.0 |
| Test #60,025 - 5/30/22 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Pro SDXC UHS-I Card 64GB on Pi 4 using ISY ICR 510 |
| Test #60,014 - 5/29/22 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Edge |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk CruzerEdge |
| Class: | USB Flash |
| Note: | CruzerUSB3 |
| Test #60,013 - 5/29/22 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | flashka |
| Test #59,998 - 5/29/22 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Alu Line Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso AluLine |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Intenso Alu Line 16GB on Pi4 |
| Test #59,969 - 5/28/22 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital MyBook Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC WD120EDBZ-11B1HA0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,956 - 5/27/22 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 4 with Kingston DataTraveler 100 G3 64GB |
| Test #59,954 - 5/27/22 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | RPi4 met Sandisk Ultra USB-3 16G stick + kaart aanwezig_zonder Display |
| Test #59,923 - 5/26/22 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #59,921 - 5/26/22 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 7,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 264F size: 465.73 GiB on Pi 4 |
| Test #59,906 - 5/26/22 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi Hdd |
| Test #59,900 - 5/25/22 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,954 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extrem Pro 128G |
| Test #59,899 - 5/25/22 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,850 |
| User: | exit |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #59,898 - 5/25/22 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 3.2 Gen1 64G |
| Test #59,896 - 5/25/22 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #59,879 - 5/24/22 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |