To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,474 - 3/30/22 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | mcfly |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate BUPSlim |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SK Hynix SC311 256 on Pi 4 with Seagate SATA to USB3 |
| Test #58,452 - 3/30/22 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,868 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,447 - 3/30/22 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 3 drive on Pi 4 in USB 3 port |
| Test #58,432 - 3/29/22 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,426 - 3/29/22 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Test #58,424 - 3/29/22 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | HVM domU |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ubuntu |
| Test #58,413 - 3/29/22 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 7,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingdata 128GB SSD |
| Test #58,393 - 3/28/22 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,564 |
| User: | mcfly |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | skhynix sata ssd 256 gb on pi4 with seagate usb3.0 to sata adapter |
| Test #58,389 - 3/28/22 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData ED600 External 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData ED600 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,388 - 3/28/22 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData ED600 External 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData ED600 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | GoodRam Iridium PRO on Pi 4 using ADATA ED600 |
| Test #58,377 - 3/28/22 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 3rd test |
| Test #58,362 - 3/28/22 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 925 |
| User: | fezoj82 |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra USB 16 GB on Pi 3 B+ |
| Test #58,351 - 3/28/22 12:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ni |
| Test #58,339 - 3/27/22 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Cubi N JSL (MS-B0A1) |
| Device: | SanDisk SD9SN8W-128G-1006 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #58,330 - 3/27/22 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba TransMemory |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Toshiba TransMemory |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sysbench --test=fileio --file-total-size=5G \ |
| Test #58,322 - 3/27/22 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 5,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SandDisk 1TB SSD |
| Test #58,318 - 3/27/22 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 5,977 |
| User: | Radovan111 |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Radovan111 |
| Test #58,302 - 3/26/22 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,112 |
| User: | mvadu |
| Brand: | Seagate Expansion HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | old 5400 rpm hdd |
| Test #58,274 - 3/26/22 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 492 |
| User: | ninob |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Old Toshiba IDE 80GB on unknow usb 2.0 controller on RP 4 |
| Test #58,268 - 3/25/22 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | PRIME H410M-K |
| Device: | |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sorry, its normal PC only, not RPI. |