To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #57,423 - 2/26/22 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung 500GB T5 on Pi 4 USB 3 no quirks entry in cmdline.txt |
| Test #57,384 - 2/26/22 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SSK SSKSSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial P5 Plus CT500P5PSSD8 500GB on Pi4 using UGREEN M.2 NVMe SSD Enclosure, Type C 3.1 Gen2 10Gbps External PCIe Caddy Reader, UASP |
| Test #57,351 - 2/25/22 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 3,684 |
| User: | rompe |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi 4 b 8 SanDisk Extreme Pro 3.2 |
| Test #57,349 - 2/25/22 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | DT50 |
| Test #57,326 - 2/24/22 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme 500 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk ExtremePortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspi 3B mit SanDisk Extreme Portable 500GB |
| Test #57,322 - 2/24/22 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,765 |
| User: | C42Ralf |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB on Pi 4 using USB 3.0 |
| Test #57,321 - 2/24/22 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,689 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,306 - 2/24/22 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi4 SanDisk Extreme Portable SSD 500 GB |
| Test #57,284 - 2/23/22 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 754 |
| User: | pmaker45 |
| Brand: | SanDisk Cruzer |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Cruzer |
| Class: | USB Flash |
| Note: | minecraft |
| Test #57,262 - 2/23/22 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | ITHOO Tech USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | ITHOO ITHOOTech |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | kingmax |
| Test #57,244 - 2/22/22 10:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,480 |
| User: | me |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | itsme |
| Test #57,241 - 2/22/22 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk32GBUltraFit |
| Test #57,240 - 2/22/22 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung t7 portable SSD |
| Test #57,239 - 2/22/22 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SamsungT7Rpi4_2G |
| Test #57,229 - 2/22/22 4:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #57,213 - 2/22/22 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,090 |
| User: | Rafikiv |
| Brand: | Goodram HL100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Goodram SSDPR-HL100-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goodram HL100 256GB USB 3.2 Gen |
| Test #57,165 - 2/21/22 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,774 |
| User: | fester2001 |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable SSD Drive |
| Test #57,154 - 2/21/22 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | fgf |
| Test #57,143 - 2/20/22 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd-pm240u3a buffalo |
| Test #57,130 - 2/20/22 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,155 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Scandisk Extreme USB3 64GByte direct in USB3 of RPI4 |