To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,318 - 12/20/21 12:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,204 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra 3.0 32Gb USB stick |
| Test #54,311 - 12/19/21 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,969 |
| User: | Corale |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pi4SSDR@d |
| Test #54,309 - 12/19/21 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,292 - 12/19/21 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,284 - 12/19/21 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,017 |
| User: | swm |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ORICO GV100-128G on Pop-OS |
| Test #54,283 - 12/19/21 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | remax |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk model: Ultra Fit 512GB |
| Test #54,259 - 12/19/21 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Cruzer |
| Class: | USB Flash |
| Note: | JMicron JMS579 Samsung model: SSD 870 QVO 1TB |
| Test #54,241 - 12/19/21 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 7,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | xxx |
| Test #54,240 - 12/19/21 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 1 |
| Test #54,233 - 12/19/21 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #54,228 - 12/18/21 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rpi4 lite ssd |
| Test #54,214 - 12/18/21 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico G100 |
| Test #54,183 - 12/18/21 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 5,847 |
| User: | sirDeniel |
| Brand: | AData XPG EX500 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData XPGEX500 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung SSD 840 EVO 120GB on Pi 4 using Adata XPG E SATA to USB3.2 enclosure UAS enabled |
| Test #54,174 - 12/17/21 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | elite ssd |
| Test #54,173 - 12/17/21 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Orico GV100-256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #54,147 - 12/17/21 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,970 |
| User: | AndyT |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB on Pi 4 @ 2GHz (Ubuntu 20.10) |
| Test #54,140 - 12/17/21 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 9,024 |
| User: | AndyT |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB on Pi 4 @ 2.2GHz (Ubuntu 20.04.3) |
| Test #54,128 - 12/17/21 12:30 am | |
|---|---|
| Score: | 8,821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | RPI4 v1.1 2.2GHz 4GB - USB 3.1 - T5 2TB |
| Test #54,103 - 12/16/21 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BAR Plus 64Gb PI4 |
| Test #54,092 - 12/16/21 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 7,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD Professional 250GB on USB3 |