To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #54,085 - 12/16/21 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 7,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Portable SSD Professional Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso SM2263XT |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Intenso Portable SSD Professional 250GB |
| Test #54,082 - 12/16/21 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | evo |
| Test #54,075 - 12/16/21 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Adata uv128 on PI 4 USB Stick |
| Test #54,042 - 12/15/21 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #54,041 - 12/15/21 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 2,669 |
| User: | VaticanUK |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk ExtremeSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro Portable SSD |
| Test #54,038 - 12/15/21 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit 32 GB |
| Test #54,008 - 12/14/21 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 882 |
| User: | myn |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pqi usb3 32GB |
| Test #53,993 - 12/14/21 4:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #53,988 - 12/14/21 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #53,983 - 12/14/21 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Rikku |
| Device: | WDC WD50NDZW-11A8JS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #53,978 - 12/14/21 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 7,507 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SSD Kingston 250 on Pi 4 using usb3 |
| Test #53,977 - 12/14/21 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,561 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | T7 480G |
| Test #53,973 - 12/14/21 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 521 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY 32GB usb2.0 thumb drive, raspios bullseye |
| Test #53,971 - 12/14/21 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 7,266 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspios bullseye patched, Samsung T7 external SSD on USB3 port, power via raspi4 |
| Test #53,948 - 12/14/21 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 7,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #53,941 - 12/14/21 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 Rev 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB uSD card on Official Rpi CM4 IO Bd @ 1.5GHZ running Raspberry Pi OS Bullseye |
| Test #53,938 - 12/13/21 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC WD20SDRW-11VUUS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Easystore 2647 2TB HDD on RPi 4B 4GB @ 2GHZ running Twister OS v2.1.2 |
| Test #53,923 - 12/13/21 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional 240GB SSD on Pi 4 using Inland SATA to USB 3 adapter. |
| Test #53,917 - 12/13/21 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung BAR 128GB on pi4b usb3 port, ubuntu 20.04 |
| Test #53,916 - 12/13/21 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,236 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 external SSD on USB3 port, power via raspi4 |