To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #53,915 - 12/13/21 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 556 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY 32GB usb2.0 thumbdrive in usb3 port |
| Test #53,913 - 12/13/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 841 |
| User: | shorted.neuron |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | FNK MassStorageDevice |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk High Endurance 64GB U3 via generic reader in USB3 port |
| Test #53,910 - 12/13/21 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,923 |
| User: | Andy T |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB on Pi4 Ubuntu 20.10 |
| Test #53,899 - 12/13/21 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,079 |
| User: | nesty |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk 1UltraUSB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk cruzer flashdrive |
| Test #53,894 - 12/13/21 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 7,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme 1TB SSD Portable on Pi4 |
| Test #53,868 - 12/12/21 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,076 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | mSATA 60GB on RPi4 |
| Test #53,865 - 12/12/21 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung portable SSD T5 USB 3.0 |
| Test #53,848 - 12/12/21 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | PNY CS900 SSD on Pi 4 using Asmedia-chip adaptor |
| Test #53,835 - 12/11/21 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 439 |
| User: | nop |
| Brand: | TDK TF30 USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | TDK LoRTF30USB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | no |
| Test #53,832 - 12/11/21 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,218 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Ansio 120gb |
| Test #53,826 - 12/11/21 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 USB SSD |
| Test #53,817 - 12/11/21 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rpi4 usb |
| Test #53,815 - 12/11/21 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | integral Performance SSD |
| Test #53,803 - 12/11/21 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi 4 Crucial SSD VIA VL771 SATA to USB |
| Test #53,802 - 12/11/21 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,051 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk 1Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk USB 32GB |
| Test #53,798 - 12/10/21 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,411 |
| User: | kita |
| Brand: | Seagate Backup+ |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate BACKUP+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Crucial M4-256 With USB 3.0 Adapter Reipped From Seagate BackupPlus |
| Test #53,784 - 12/10/21 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,744 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rpissd |
| Test #53,769 - 12/10/21 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 7,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Portable 1TB on a Pi4 |
| Test #53,751 - 12/10/21 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,680 |
| User: | s56g |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC ElementsSESSD |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD Elements SE SSD on Pi3B |
| Test #53,749 - 12/10/21 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 128 usb |