To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #52,316 - 11/9/21 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sANDISK pENDRIVE 36gb |
| Test #52,296 - 11/9/21 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Fit |
| Board: | Raspberry Pi Zero W Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk CruzerFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Domotik |
| Test #52,275 - 11/8/21 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #52,251 - 11/8/21 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,305 |
| User: | lekr4m |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Gamerking mSata 240GB - mSata to USB 3.0 5GBPS |
| Test #52,238 - 11/7/21 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,947 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 1TB hard disk on SATA to USB adapter |
| Test #52,225 - 11/7/21 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 7,181 |
| User: | tz |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #52,189 - 11/6/21 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Goodram CX400 on Pi 4 with SATA to USB adapter |
| Test #52,188 - 11/6/21 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 4,159 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim Vx500 External SSD |
| Test #52,187 - 11/6/21 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,146 |
| User: | Pat |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | lexar |
| Test #52,184 - 11/6/21 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 500GB - rpi-clone and go |
| Test #52,134 - 11/4/21 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland Professional 120gb SSD Pi 4 using Startech SATA to USB adapter |
| Test #52,133 - 11/4/21 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,129 - 11/4/21 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,537 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | KingSpec Z3-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #52,126 - 11/4/21 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 766 |
| User: | xeper |
| Brand: | AData UV150 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | AData USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ADATA Pendrive 16GB USB3.0 |
| Test #52,115 - 11/4/21 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,222 |
| User: | dolfs |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 Portable SSD |
| Test #52,100 - 11/4/21 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 4,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Hookers and Blow |
| Test #52,096 - 11/4/21 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 8,136 |
| User: | alex |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | using SSK SHE-C325 external NVMe adapter |
| Test #52,081 - 11/4/21 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 4,929 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Cheap Drives on pi4 |
| Test #52,080 - 11/4/21 12:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,051 |
| User: | butter_fry |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Cruiser fit |
| Test #52,075 - 11/3/21 7:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,231 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 portable SSD 500GB Pi4B overclocked 2147/750 |