To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #51,406 - 10/18/21 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 256GB USB3.2Gen1 on RasPi4 on Argon ONE M.2 Case |
| Test #51,362 - 10/17/21 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 9,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,324 - 10/16/21 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | swekley |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY USB3.0FD |
| Class: | USB Flash |
| Test #51,323 - 10/16/21 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | leppen |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk nr2 |
| Test #51,322 - 10/16/21 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 690 |
| User: | leppen |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb |
| Test #51,317 - 10/16/21 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,098 |
| User: | swekley |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY USB3.0FD |
| Class: | USB Flash |
| Test #51,287 - 10/14/21 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 920 |
| User: | Pkoorn |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | After pi4 Upgrade |
| Test #51,257 - 10/13/21 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #51,252 - 10/13/21 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 648 |
| User: | Si |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #51,228 - 10/13/21 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston UHSIIuSDReader |
| Class: | USB Flash |
| Note: | clern |
| Test #51,220 - 10/13/21 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 6,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung ssd usb |
| Test #51,219 - 10/13/21 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 4,975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 500GB Pi 4 |
| Test #51,216 - 10/12/21 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silverstone MS12 USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Silverstone MS12MVMe |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Another |
| Test #51,175 - 10/11/21 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 6,559 |
| User: | ivo12s |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Noname mSATA 60 GB on USB of Rpi 4B |
| Test #51,165 - 10/10/21 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,523 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | KingSpec Z3-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingSpec 120 GB on a RPi 4 |
| Test #51,160 - 10/10/21 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Duo Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung Type-C |
| Class: | USB Flash |
| Test #51,149 - 10/10/21 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Elecom ESD-EMN Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Elecom ESD-EMN |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,148 - 10/10/21 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 523 |
| User: | luv |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTSE9 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Kingston DataTraveler2.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston DT101 16GB USB Stick on Pi 4 |
| Test #51,146 - 10/10/21 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,045 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #51,143 - 10/10/21 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,964 |
| User: | DerKoa |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Cruzer Extreme Pro 128GB USB 3.2 Gen 1 Stick on Pi 3B+ using USB 2.0 port |