To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #50,040 - 9/8/21 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion Desktop HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Seagate ExpansionDesk |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #49,989 - 9/7/21 12:43 am | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Cruzer |
| Class: | USB Flash |
| Note: | defaults - thomas |
| Test #49,987 - 9/6/21 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,441 |
| User: | SomeGuy |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | samsung t5 2tb on pi4 8gb |
| Test #49,982 - 9/6/21 5:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Lexar 240Gb |
| Test #49,979 - 9/6/21 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 593 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | Micro Center USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | MicroCenter USBDISK |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb2 |
| Test #49,976 - 9/6/21 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,661 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi3 gerneric ssd usb 2 |
| Test #49,970 - 9/6/21 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,327 |
| User: | khalpin11 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | 120genericssd no heatsink |
| Test #49,966 - 9/6/21 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 8,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 |
| Test #49,942 - 9/5/21 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 7,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,901 - 9/4/21 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,891 - 9/4/21 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | ElecGear NV-i9 USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | ElecGear NV-i9 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,890 - 9/4/21 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,886 - 9/4/21 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 5,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend256GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | rp4 usbmem |
| Test #49,879 - 9/4/21 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 8,023 |
| User: | CarloH |
| Brand: | Orico BV300 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Orico BV300-256GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Orico Portable NVMe SSD BV300 256GB rpi 4 4GB |
| Test #49,878 - 9/4/21 1:23 am | |
|---|---|
| Score: | 6,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Expansion (Adapter) |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Seagate Expansion |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston a400 ssd on Pi 4 using chucked seagate expansion cable |
| Test #49,852 - 9/3/21 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | #Integral SSD on Pi 4 using UGREEN USB3 Enclosure |
| Test #49,838 - 9/3/21 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 7,995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram HL100 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Goodram SSDPR-HL100-256 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,836 - 9/3/21 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 64 GB USB 3.1 |
| Test #49,835 - 9/3/21 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 2,915 |
| User: | TrAnn3l |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung FIT Plus 256GB USB 3.1 |
| Test #49,832 - 9/3/21 3:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP P500 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | HP HPP500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Hp SSD |