To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #49,830 - 9/3/21 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 6,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | KingSpec Z3-512 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingSpec External SSD USB-C 3.1 512GB on Geekworm X86 |
| Test #49,811 - 9/2/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,808 - 9/2/21 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,871 |
| User: | grommet |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | luis |
| Test #49,795 - 9/2/21 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,944 |
| User: | grommet |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | luis |
| Test #49,788 - 9/1/21 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,457 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland SSD on Pi 4 |
| Test #49,779 - 9/1/21 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,765 - 9/1/21 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 7,508 |
| User: | tecumtha |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDiskExtreme 55AE on Pi 4 |
| Test #49,746 - 8/31/21 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 776 |
| User: | media |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Thumbdrive |
| Test #49,742 - 8/31/21 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 6,125 |
| User: | Tecumtha |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Portable SSD on Pi4 using USB3.0 |
| Test #49,739 - 8/31/21 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend16GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Transcent USB 3.0 |
| Test #49,734 - 8/31/21 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 6,994 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vx500 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Verbatim Vx500 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Verbatim |
| Test #49,733 - 8/31/21 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 8,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sandisk Extreme Portable SSD on Pi 4 8Gb |
| Test #49,702 - 8/30/21 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,142 |
| User: | Manichee |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb3 pi 4 |
| Test #49,685 - 8/30/21 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 4,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Sabrent TF |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung EVO Plus 256GB on Pi 4[F |
| Test #49,684 - 8/30/21 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | WDC WD10SDRW-11A0XS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | dsadsadada |
| Test #49,677 - 8/29/21 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,620 |
| User: | RasPi4 Citrix |
| Brand: | HP P600 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | HP PortableSSDP600250GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | HP P600 250GB on Pi 4 using USB 3 cable |
| Test #49,675 - 8/29/21 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1Tb fresh install |
| Test #49,673 - 8/29/21 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB 3.0 on Pi 3B + |
| Test #49,664 - 8/29/21 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 7,033 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SSK SSKSSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Crucial P5 with SSK NVME to USB adapter |
| Test #49,659 - 8/29/21 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |