To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #25,160 - 5/22/20 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 610 |
| User: | asdpoi |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk SD-card in USB2 port using Kingston USB3 SD-card reader |
| Test #25,155 - 5/22/20 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 6,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | wd |
| Test #25,148 - 5/22/20 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk |
| Test #25,144 - 5/22/20 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Fred |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit 64GB on Pi 4 USB 3.0 |
| Test #25,134 - 5/22/20 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Fred |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk ultra flair 64gb usb 3.0 |
| Test #25,128 - 5/22/20 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 7,977 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung MU-PA500GB Portable |
| Test #25,100 - 5/22/20 1:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra Metal |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport259C |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #25,078 - 5/21/20 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,409 |
| User: | DST |
| Brand: | Pioneer APS-XS03 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Pioneer APS-XS03-240 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Pioneer 240GB SSD on Pi 4 USB3 |
| Test #25,073 - 5/21/20 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Ultra Line USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Intenso Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ggs |
| Test #25,068 - 5/21/20 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd test |
| Test #25,066 - 5/21/20 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | pi 3bplus 3.0 usb stick |
| Test #25,060 - 5/21/20 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,273 |
| User: | David |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB SSD on RPi 4 overclocked 2.1GHz Core 750MHz |
| Test #25,044 - 5/21/20 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Glide 3.0 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk CruzerGlide3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ScanDisk Cruzer Glide 3.0 64GB |
| Test #25,037 - 5/21/20 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #25,028 - 5/21/20 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 8,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W256G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Portable on Pi |
| Test #25,015 - 5/21/20 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #25,010 - 5/21/20 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 9,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T3 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung EVO 500GB |
| Test #25,003 - 5/21/20 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 3,027 |
| User: | Skywriter_A |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Goldenfir Portable SSD |
| Test #25,000 - 5/21/20 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 4,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | rpi4 USB boot |
| Test #24,999 - 5/21/20 3:22 am | |
|---|---|
| Score: | 8,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Elite Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 |
| Device: | PNY ELITEPSSD |
| Class: | SSD (Portable) |