To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #79,962 - 2/21/24 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 10,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #79,960 - 2/21/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 8,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,954 - 2/21/24 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 4,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Ultrafit 256GB on Pi4 Bullseye |
| Test #79,943 - 2/20/24 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,941 - 2/20/24 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Pendrive 128GB on Orange Zero 3 |
| Test #79,937 - 2/20/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,477 |
| User: | SSK USB3.2 SSD Stick 128GB |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.3 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,913 - 2/19/24 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,912 - 2/19/24 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,862 - 2/19/24 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 12,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,861 - 2/19/24 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 10,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #79,852 - 2/18/24 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate GameDrive PS4 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Seagate PS4GameDrive |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Segate 2TB on Pi 4 using USB A to Mirco B |
| Test #79,838 - 2/18/24 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,833 - 2/18/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate GameDrive PS4 |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Seagate PS4GameDrive |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #79,828 - 2/18/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #79,819 - 2/18/24 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 13,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Device: | SanDisk Extreme55AE |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | feb24 |
| Test #79,800 - 2/17/24 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Inland 256 |
| Test #79,794 - 2/17/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | kingston data traveller boot on pi4 b 4Gb |
| Test #79,766 - 2/17/24 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk UltraFit - RPi4 - Buster |
| Test #79,746 - 2/16/24 11:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Usb stick 64 GB boot on Pi 4 4G b 64 bit bookworm |
| Test #79,738 - 2/16/24 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | samsung |