To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #80,118 - 2/24/24 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo SD |
| Test #80,117 - 2/24/24 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Rpi3b+ Sandisk Ultra 64G |
| Test #80,113 - 2/24/24 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 996 |
| User: | birchy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 512GB on Raspberry Pi 4 |
| Test #80,104 - 2/24/24 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,098 - 2/24/24 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Rizlah01 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #80,096 - 2/24/24 2:43 am | |
|---|---|
| Score: | 951 |
| User: | bla |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | bla |
| Test #80,094 - 2/24/24 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,030 |
| User: | birchy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 512GB on Raspberry Pi 4 |
| Test #80,090 - 2/24/24 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Note: | SandDisk 32GB Pi4 |
| Test #80,085 - 2/23/24 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 600 |
| User: | aaa |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | aaa |
| Test #80,084 - 2/23/24 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | riyaz3000 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung GD2S5 3.0 Evo Select |
| Test #80,080 - 2/23/24 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #80,078 - 2/23/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #80,065 - 2/23/24 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #80,058 - 2/23/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KingStone RaspPi5 |
| Test #80,057 - 2/23/24 9:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard 32gb |
| Test #80,038 - 2/22/24 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,030 - 2/22/24 4:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung micro-SD card on Pi 5 |
| Test #80,027 - 2/22/24 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,020 - 2/22/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro in Pi 4 |
| Test #80,008 - 2/22/24 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ScanDisk |