To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #72,971 - 9/11/23 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #72,968 - 9/11/23 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | tarasis |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO something microsd repurposed for Pi 4b temporarily as boot disk |
| Test #72,967 - 9/11/23 5:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #72,963 - 9/10/23 9:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,462 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi4 |
| Test #72,958 - 9/10/23 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #72,957 - 9/10/23 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | mamadou |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspberryepi 4 4gb on microSD |
| Test #72,944 - 9/9/23 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 32GB |
| Test #72,939 - 9/9/23 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #72,938 - 9/9/23 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #72,934 - 9/8/23 10:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | fuzznec |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power 512GB Micro SD Card U3 V30 PI4 |
| Test #72,918 - 9/8/23 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #72,905 - 9/7/23 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus 64Gb |
| Test #72,904 - 9/7/23 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB on Pi 4 |
| Test #72,901 - 9/7/23 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #72,899 - 9/7/23 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rasp4b msd + sandisc extreme 1gb on usb without power |
| Test #72,894 - 9/7/23 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,224 |
| User: | kris |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 SD Slot Sandisk High Endurance 64GB |
| Test #72,889 - 9/7/23 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend SD8GB |
| Class: | C4 |
| Note: | Scrypted on Pi 3B |
| Test #72,883 - 9/6/23 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,238 |
| User: | Buddy |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | ONN 64GB U3 SSD card in Pi 4 4GB |
| Test #72,880 - 9/6/23 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | HyperX Fury SSD on USAP USB Adapter |
| Test #72,877 - 9/6/23 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | n |