To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #72,344 - 8/15/23 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB |
| Test #72,342 - 8/15/23 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | eleman |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung sd on orange pi 5 plus |
| Test #72,337 - 8/15/23 12:12 am | |
|---|---|
| Score: | 571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | Pi4 with internal SD Card |
| Test #72,336 - 8/14/23 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsungEvo on Pi4 |
| Test #72,331 - 8/14/23 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,230 |
| User: | Nookie |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SRV05 SD |
| Test #72,330 - 8/14/23 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,503 |
| User: | Spikeyjohnson |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64GB A2, C10, V30, U3. Installed on Armbian on Libre Computer Renegade. |
| Test #72,328 - 8/14/23 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung PRO Plus UHS1, C10, U3, V30, A2 on Libre Computer Renegade 64bit with Ubuntu 22. |
| Test #72,320 - 8/14/23 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | zzz |
| Test #72,316 - 8/13/23 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #72,306 - 8/13/23 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | ssd_result |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ssd_res |
| Test #72,299 - 8/13/23 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Guerteltier |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial MX500 1TB SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB Adapter |
| Test #72,297 - 8/13/23 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD SanDisk SM32G Class: A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #72,291 - 8/12/23 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 64 EVO RP3B+ SDCard Operations |
| Test #72,281 - 8/12/23 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,280 - 8/12/23 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #72,279 - 8/12/23 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #72,277 - 8/12/23 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,276 - 8/12/23 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB microSD on Raspberry Pi 4B |
| Test #72,257 - 8/11/23 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 810 |
| User: | Plum |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | had a sensor suite running |
| Test #72,256 - 8/11/23 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |