To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,816 - 3/28/23 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Banana Pi M2 Zero |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,802 - 3/27/23 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,912 |
| User: | fk7 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd usb adapter |
| Test #68,800 - 3/27/23 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3A+ 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | a |
| Test #68,792 - 3/27/23 5:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 2G off of SD Card |
| Test #68,791 - 3/27/23 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 968 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #68,790 - 3/27/23 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 600 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #68,789 - 3/27/23 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,649 |
| User: | fk |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | emmi overclock |
| Test #68,788 - 3/27/23 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-I 128 GB on Pi4 |
| Test #68,784 - 3/27/23 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #68,775 - 3/27/23 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Pine64 SOQuartz |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canva |
| Test #68,753 - 3/27/23 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Samsung |
| Test #68,745 - 3/26/23 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB, Pi Zero W |
| Test #68,725 - 3/25/23 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 788 |
| User: | YvusPlus |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Banana Pi M2 Zero |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Armbian/BPM2Z CPU-Boost mode |
| Test #68,724 - 3/25/23 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 654 |
| User: | YvusPlus |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Banana Pi M2 Zero |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Armbian on Banana M2-Zero |
| Test #68,723 - 3/25/23 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | A400 |
| Test #68,722 - 3/25/23 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 922 |
| User: | YvusPlus |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Banana Pi M2 Zero |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Armbian on Banana M2-Zero |
| Test #68,718 - 3/25/23 7:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,073 |
| User: | Goude63 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SN64G) |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | C0 |
| Note: | Sandisk Extreme A2V30U3 64GB on Banana M2Z |
| Test #68,714 - 3/25/23 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C0 |
| Note: | BPiM20 |
| Test #68,713 - 3/25/23 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #68,712 - 3/25/23 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |