To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,422 - 2/19/23 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus microSD 64Gb |
| Test #67,418 - 2/19/23 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | LibreComputer Renegade (2 GB) on SanDisk SD Card SN128 (armbian-bullseye) |
| Test #67,417 - 2/19/23 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB on OrangePi5 |
| Test #67,408 - 2/19/23 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Old RasperryPi B with RaspberryPi OS |
| Test #67,407 - 2/19/23 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 769 |
| User: | Daviteusz |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Second U3 sdcard |
| Test #67,406 - 2/19/23 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #67,404 - 2/19/23 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,798 |
| User: | AD5GB |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RaspberryPi 4b, Fedora 37, SD card and external SSD |
| Test #67,402 - 2/19/23 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Daviteusz |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OPI PC sdcard U3 |
| Test #67,401 - 2/19/23 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #67,399 - 2/19/23 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB SD |
| Test #67,394 - 2/18/23 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | first run |
| Test #67,378 - 2/18/23 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Crucial P5 Plus on Pi 4 using Orico M2PV-C3 adapter |
| Test #67,371 - 2/18/23 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #67,367 - 2/18/23 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Rasp Pi 4 2GB Micro SD |
| Test #67,362 - 2/18/23 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 553 |
| User: | sdBench |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU32) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | PNY SDU32 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #67,356 - 2/18/23 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd pi4 usb adapter |
| Test #67,354 - 2/18/23 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,220 |
| User: | rado |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB C10 brand new |
| Test #67,346 - 2/18/23 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #67,341 - 2/18/23 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JD4RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JD4RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Pro Endurance on Raspberry Pi 4 |
| Test #67,332 - 2/17/23 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar LX64G 1066 on Pi 400 |