To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #66,222 - 1/18/23 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 980 |
| User: | Sartorius-Pi4-2G-MicroSD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sartorius-Pi4-2G-MicroSD |
| Test #66,210 - 1/18/23 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 64Gb PNY sdcard on Orange Pi 5 16Gb |
| Test #66,207 - 1/18/23 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #66,205 - 1/18/23 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Test #66,202 - 1/18/23 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,161 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,194 - 1/18/23 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 811 |
| User: | k-mixfan |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kodak 32g |
| Test #66,193 - 1/18/23 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,623 |
| User: | 86.6mhz |
| Brand: | Team SD (SDU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team SDU3 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | My Perfect rpi4 setup |
| Test #66,190 - 1/18/23 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,189 - 1/18/23 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,183 - 1/18/23 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Blue TF Card(128G) on Rock 5B |
| Test #66,174 - 1/17/23 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #66,161 - 1/17/23 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | willworkforicecream |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SA08G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Industrial on Pi 4 |
| Test #66,152 - 1/17/23 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 974 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Pine64 SOQuartz |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on RK3566 in SOQuartz Blade |
| Test #66,139 - 1/17/23 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Planar-MBO |
| Brand: | Netac SD (SMTC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac SMTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Orange Pi 5 Ubuntu 22.04 SSD 16Gb for Genepi |
| Test #66,135 - 1/16/23 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | ZTE B860H V5 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sdcard b860h |
| Test #66,133 - 1/16/23 11:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung SDcard |
| Test #66,116 - 1/16/23 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,402 |
| User: | piper |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | noio |
| Test #66,099 - 1/16/23 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd 32 |
| Test #66,090 - 1/16/23 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung microSD 128GB EVO Plus microSDXC UHS-I U3 |
| Test #66,079 - 1/15/23 9:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,647 |
| User: | 86.6mhz |
| Brand: | Team SD (SDU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team SDU3 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | gooodsd |