To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #132,274 - 3/11/26 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #132,262 - 3/10/26 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PI mit SD |
| Test #132,258 - 3/10/26 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5, unknown MicroSD, PNY CS1030 NVMe |
| Test #132,254 - 3/10/26 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #132,245 - 3/10/26 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 3,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 64GB SDCARD |
| Test #132,230 - 3/9/26 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32 GB UHS 3 |
| Test #132,228 - 3/9/26 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Edge Rpi Card 16GB |
| Test #132,225 - 3/9/26 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,138 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry PI 64GB SD CARD |
| Test #132,223 - 3/9/26 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | first storage check |
| Test #132,221 - 3/9/26 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WX64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | Raspberry PI 64GB SDCARD |
| Test #132,208 - 3/9/26 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,265 |
| User: | kingston a400 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #132,200 - 3/8/26 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 974 |
| User: | chazandler |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RaPi 0 2 WH |
| Test #132,186 - 3/7/26 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,135 |
| User: | Skippy |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Skipnet SD Card Pi5 |
| Test #132,175 - 3/7/26 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | l |
| Test #132,149 - 3/6/26 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #132,140 - 3/6/26 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Micro USB card |
| Test #132,132 - 3/6/26 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Western Digital Blue SN580 |
| Test #132,121 - 3/6/26 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | df -h |
| Test #132,102 - 3/5/26 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,110 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus |
| Test #132,099 - 3/5/26 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD64GB-Pi5-16GB |