To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #41,273 - 3/1/21 11:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #41,261 - 3/1/21 7:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #41,258 - 3/1/21 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SP128 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #41,255 - 3/1/21 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB V30 on R Pi 400 |
| Test #41,253 - 3/1/21 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD-Card-Memory |
| Test #41,250 - 3/1/21 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,249 - 3/1/21 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pi4ssd |
| Test #41,246 - 3/1/21 2:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,245 - 3/1/21 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | dunno |
| Test #41,241 - 3/1/21 12:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Dont know |
| Test #41,239 - 3/1/21 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,236 - 3/1/21 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 877 |
| User: | rm369 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4-4GB-SD16GB |
| Test #41,221 - 3/1/21 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,211 |
| User: | obscurerichard |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16GB SD Class 10 card on Pi 4 |
| Test #41,220 - 3/1/21 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #41,219 - 3/1/21 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,209 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,218 - 3/1/21 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,217 - 3/1/21 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #41,216 - 3/1/21 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #41,215 - 3/1/21 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #41,211 - 2/28/21 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |