To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,153 - 2/5/20 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,152 - 2/5/20 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 914 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #8,148 - 2/5/20 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,198 |
| User: | ekare |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB raspberry pi 4 @ 2Ghz |
| Test #8,146 - 2/5/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD on Pi 4 |
| Test #8,145 - 2/5/20 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 |
| Note: | bog standard micro SD card |
| Test #8,143 - 2/5/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #8,133 - 2/5/20 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 369 |
| User: | ekare |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C2 |
| Note: | Cheap 4GB microSD |
| Test #8,130 - 2/5/20 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #8,129 - 2/5/20 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCF) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCF |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 128GB SD BBVA |
| Test #8,124 - 2/5/20 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Cheap SD Card |
| Test #8,123 - 2/5/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64go |
| Test #8,116 - 2/5/20 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,110 - 2/5/20 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | toto |
| Test #8,108 - 2/5/20 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Class 10 U3 SD card on Pi 4 |
| Test #8,100 - 2/5/20 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 928 |
| User: | Gxg |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi4 4Gb + uSD Samsung Evo 32Gb U1 |
| Test #8,098 - 2/4/20 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,040 |
| User: | Gooch |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro |
| Test #8,097 - 2/4/20 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,407 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,095 - 2/4/20 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | eh |
| Test #8,086 - 2/4/20 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB SD card |
| Test #8,083 - 2/4/20 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 32gb sd card |