To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,198 - 11/26/19 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 603 |
| User: | kf |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd samsung evo 16G |
| Test #4,196 - 11/26/19 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD OC |
| Test #4,194 - 11/26/19 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD not OC |
| Test #4,191 - 11/26/19 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk ImageMate Plus 32GB |
| Test #4,189 - 11/26/19 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | AYUCUN MSATA III 240GB SSD |
| Test #4,184 - 11/25/19 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Exceria Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba XA0D5 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #4,175 - 11/25/19 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card made by SandDisk Ultra 32GB |
| Test #4,155 - 11/25/19 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #4,153 - 11/25/19 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #4,148 - 11/24/19 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32 gigabyte |
| Test #4,143 - 11/24/19 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #4,139 - 11/24/19 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 954 |
| User: | XtremistBChark |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SANDISK 32GB |
| Test #4,133 - 11/24/19 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #4,129 - 11/23/19 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Initial Test for First Card |
| Test #4,128 - 11/23/19 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 904 |
| User: | tmk1207 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card Samsung u3 plus |
| Test #4,119 - 11/23/19 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB UHS ISDSQUAR032GGN6MA |
| Test #4,116 - 11/23/19 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD |
| Test #4,114 - 11/23/19 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 16GB Micro SDHC UHS ISDSQUAR016GGN6MA |
| Test #4,112 - 11/23/19 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Samsung |
| Test #4,109 - 11/23/19 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk |