To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #127,875 - 10/16/25 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 40,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #127,870 - 10/16/25 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 39,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pimoroni mvme base with Natac 250GB on Pi5 Trixie |
| Test #106,069 - 4/5/25 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,207 |
| User: | [D |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #106,068 - 4/5/25 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #106,063 - 4/5/25 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 51,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tst |
| Test #105,827 - 3/29/25 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,612 |
| User: | DEAth |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | OrangePi 3B v2.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac N930E PRO M.2 NVMe SSD 256GB [NT01N930E-256G-E4X] using Orange Pi 3B v2.1 |
| Test #104,317 - 2/24/25 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | sun55iw3 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPI4A Netac NVME M.2 |
| Test #97,489 - 11/5/24 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 39,718 |
| User: | mikerr |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac 256GB m2 on pimoroni nvme base |
| Test #92,265 - 8/4/24 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | codefallacy |
| Test #91,529 - 7/24/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 47,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV2000 M.2 NVMe 256GB 2280 on Pi 5 using PIMORONI M.2 PCIe NVMe Base |
| Test #91,527 - 7/24/24 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 38,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac 256GB NVME M.2 2280 on Pi5 using PIMORONI M.2 PCIe NVME Base |
| Test #76,285 - 12/21/23 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 44,058 |
| User: | pimoroni |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV2000 on Pimoroni NVMe Base |
| Test #76,274 - 12/21/23 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 44,012 |
| User: | pimoroni |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV2000 on Pimoroni NVMe Base P0 |
| Test #75,378 - 12/3/23 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 18,726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange_pi_5_netac_ssd |
| Test #73,972 - 10/26/23 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 18,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ramsta R900 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Ramsta R900M.2NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ramsta 256gb |
| Test #71,311 - 7/3/23 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,641 |
| User: | acckej |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | acckej |
| Test #69,588 - 4/22/23 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 14,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | w |
| Test #69,587 - 4/22/23 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 14,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #69,586 - 4/22/23 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 14,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #69,380 - 4/15/23 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 23,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NVMe 256 Gb |
| Test #68,585 - 3/22/23 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netacnvme m.2 240GB |
| Test #67,009 - 2/8/23 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac SSD 256 on orangepi |
| Test #66,296 - 1/20/23 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [A[B |
| Test #66,231 - 1/19/23 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 14,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac |
| Test #65,892 - 1/12/23 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 19,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #47,914 - 7/15/21 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,798 |
| User: | wildfirez98 |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Inland NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland 256gb NVME Drive on CM4 Compute Module |