To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #131,175 - 2/2/26 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 14,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK PortableSSD256GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #127,875 - 10/16/25 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 40,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #127,870 - 10/16/25 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 39,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pimoroni mvme base with Natac 250GB on Pi5 Trixie |
| Test #106,069 - 4/5/25 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,207 |
| User: | [D |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #106,068 - 4/5/25 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,665 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #106,063 - 4/5/25 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 51,784 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | tst |
| Test #105,827 - 3/29/25 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,612 |
| User: | DEAth |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | OrangePi 3B v2.1 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac N930E PRO M.2 NVMe SSD 256GB [NT01N930E-256G-E4X] using Orange Pi 3B v2.1 |
| Test #105,511 - 3/21/25 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi3000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Verbatim Vi3000InternalPCIeNVMeM.2SSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hat _duale_l_aiand _storage |
| Test #104,317 - 2/24/25 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | sun55iw3 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPI4A Netac NVME M.2 |
| Test #104,003 - 2/19/25 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 40,456 |
| User: | catalin |
| Brand: | Verbatim Vi3000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Verbatim Vi3000InternalPCIeNVMeM.2SSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | verbatim v3000 with hat geekpi |
| Test #102,216 - 1/21/25 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,771 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi3000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Verbatim Vi3000InternalPCIeNVMeM.2SSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,559 - 11/21/24 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 48,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5ssd256GB |
| Test #98,418 - 11/18/24 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD256GB_PCIe3.0 |
| Test #98,416 - 11/18/24 10:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD256GB_PCIe2.0 |
| Test #97,489 - 11/5/24 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 39,718 |
| User: | mikerr |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac 256GB m2 on pimoroni nvme base |
| Test #92,265 - 8/4/24 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | codefallacy |
| Test #91,529 - 7/24/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 47,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV2000 M.2 NVMe 256GB 2280 on Pi 5 using PIMORONI M.2 PCIe NVMe Base |
| Test #91,527 - 7/24/24 9:02 am | |
|---|---|
| Score: | 38,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac 256GB NVME M.2 2280 on Pi5 using PIMORONI M.2 PCIe NVME Base |
| Test #82,337 - 3/23/24 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 40,237 |
| User: | raspida |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 NVMe GEN3 Test SP M.2 SSD256GB |
| Test #78,171 - 1/23/24 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goldenfir 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Goldenfir X12SSD256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,092 - 1/23/24 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd256gb |
| Test #78,088 - 1/23/24 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,213 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ssd256GB |
| Test #77,251 - 1/9/24 8:09 am | |
|---|---|
| Score: | 8,469 |
| User: | Me |
| Brand: | Verbatim Vi3000 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Verbatim Vi3000InternalPCIeNVMeM.2SSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Me3 |
| Test #76,285 - 12/21/23 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 44,058 |
| User: | pimoroni |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV2000 on Pimoroni NVMe Base |
| Test #76,274 - 12/21/23 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 44,012 |
| User: | pimoroni |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NV2000 on Pimoroni NVMe Base P0 |
| Test #75,701 - 12/11/23 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 7,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to 2.5" SATA Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SSK SATASSD256GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSK 256GB USB 3.2 Gen2 on Pi4 using the USB3 port |
| Test #75,378 - 12/3/23 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 18,726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange_pi_5_netac_ssd |
| Test #73,972 - 10/26/23 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 18,950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ramsta R900 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Ramsta R900M.2NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ramsta 256gb |
| Test #72,338 - 8/15/23 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 29,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SunEast SE800 |
| Board: | MS-7817 |
| Device: | SunEast SE800SSD256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #71,955 - 8/1/23 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 20,737 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Dogfish SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Dogfish SSD256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Dogfish Technology Tech 256gb 2242 m.2 |
| Test #71,311 - 7/3/23 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,641 |
| User: | acckej |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | acckej |
| Test #69,588 - 4/22/23 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 14,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | w |
| Test #69,587 - 4/22/23 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 14,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #69,586 - 4/22/23 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 14,785 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #69,380 - 4/15/23 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 23,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac NVMe 256 Gb |
| Test #68,974 - 4/3/23 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 13,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goldenfir 2.5" SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Goldenfir SSD256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | M.2 SATA 256gb |
| Test #68,585 - 3/22/23 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netacnvme m.2 240GB |
| Test #67,009 - 2/8/23 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac SSD 256 on orangepi |
| Test #66,296 - 1/20/23 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [A[B |
| Test #66,231 - 1/19/23 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 14,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac |
| Test #65,892 - 1/12/23 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 19,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,784 - 8/8/22 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 4,901 |
| User: | olliko |
| Brand: | Leven JS600 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Leven SSD256GBPID:JAJS600M256C |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #47,914 - 7/15/21 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,798 |
| User: | wildfirez98 |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Inland NVMeSSD256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland 256gb NVME Drive on CM4 Compute Module |