To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #26,277 - 6/2/20 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 9,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SSD 1TB |
| Test #26,276 - 6/2/20 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 8,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX250 SSD Pi4 Geekworm X825 |
| Test #26,270 - 6/2/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | USB Test |
| Test #26,269 - 6/2/20 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON K7 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | LITEON K7-L2064 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | 60GB SSD with ICY BOX enclosure |
| Test #26,261 - 6/2/20 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,171 |
| User: | Druz |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | DruzPi4 |
| Test #26,259 - 6/2/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 2,859 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #26,257 - 6/2/20 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 57,622 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Gigabyte B250M-DS3H |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NvME |
| Test #26,253 - 6/2/20 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston ssdnow |
| Test #26,247 - 6/2/20 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 5,950 |
| User: | SMIKE |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 Pro using Starttech SATA to USB Adapter (The Recommended One) |
| Test #26,245 - 6/2/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 2,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 850 EVO 120GB USB 3 |
| Test #26,240 - 6/2/20 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron M600 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Micron M600MTFDDAV256MBF |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Micron m.2 256G Qinn adaptor |
| Test #26,237 - 6/2/20 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 2,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS480G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WDS4 80G2G0B-00EPW0 |
| Test #26,231 - 6/1/20 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test2 |
| Test #26,229 - 6/1/20 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO SSD on Pi4 using Startech SATA to USB adapter |
| Test #26,226 - 6/1/20 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,079 |
| User: | SpasilliumNexus |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Raspberry Pi 4 8GB and Raspberry Pi OS 64-bit using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #26,221 - 6/1/20 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SPCCSolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | silicon SSd |
| Test #26,179 - 6/1/20 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #26,177 - 6/1/20 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,478 |
| User: | deMarvin |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 120GB with ELUTENG USB 3.0 to SATA @ PI4B 2.1GHz |
| Test #26,172 - 6/1/20 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS100T2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #26,158 - 6/1/20 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,876 |
| User: | esnw33430 |
| Brand: | TCSUNBOW M3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | TCSUNBOW M3240GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | sunbow m2 240gb ssd on micron usb to m2 adaptor |