To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #25,718 - 5/28/20 1:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,856 |
| User: | spock |
| Brand: | Samsung CM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZYLF128HCHP-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung Model: MZ-YLF1280 / 128GB SSD on Pi4 , ASM1051E SATA 6Gb/s bridge |
| Test #25,699 - 5/27/20 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #25,697 - 5/27/20 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | RPi4 4gb 64 bit w/USB2 mSATA hat |
| Test #25,696 - 5/27/20 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,800 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | RPi4 4gb w/USB 3 mSATA hat and Kingston 128gb |
| Test #25,694 - 5/27/20 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,691 - 5/27/20 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team TM8PS7128G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | TeamGroup 128G SSD using Orinco m.2 to USB adapter |
| Test #25,687 - 5/27/20 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,683 - 5/27/20 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test2 |
| Test #25,681 - 5/27/20 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,684 |
| User: | anon |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sd card 400a kensignton |
| Test #25,666 - 5/27/20 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme II SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDHP256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,665 - 5/27/20 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 8,843 |
| User: | fruityten |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 with CT240BX500SSD1 SSD and ELUTENG USB SATA Adapter |
| Test #25,661 - 5/27/20 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,779 |
| User: | giorgio |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | prova2 |
| Test #25,659 - 5/27/20 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 8,688 |
| User: | mSATA |
| Brand: | Viva 300S Lite mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | VIVA 300sLITEMSATA |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | mSATA |
| Test #25,657 - 5/27/20 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 7,874 |
| User: | tobesen |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CT120BX500SSD1 |
| Test #25,650 - 5/27/20 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,881 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | MyDigitalSSD Super Cache 2 M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MyDigitalSSD SC2M2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #25,640 - 5/27/20 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SUV500M8120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Kingston UV500 SSD on Pi 4 using ICY Box/Jmicron 579 M.2 to USB adapter |
| Test #25,633 - 5/27/20 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 120GB M.2 SSD connected to (152d:1576) JMicron JMS579 |
| Test #25,632 - 5/27/20 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 5,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #25,629 - 5/26/20 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,731 |
| User: | SSD |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240H6 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #25,611 - 5/26/20 4:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | JSM567 |