To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #25,204 - 5/22/20 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,525 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,200 - 5/22/20 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung 860 evo |
| Test #25,199 - 5/22/20 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,198 - 5/22/20 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,741 |
| User: | Biker1CZ |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2CW180A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD 520Series 180GB on Pi 4 using Kingston SNA-DCA/U3 to USB adapter |
| Test #25,197 - 5/22/20 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,883 |
| User: | Navegador |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry Pi 4 with 4GB, Samsung SSD840, Startech USB3S2SAT3CB SATA to USB 3 adapter |
| Test #25,195 - 5/22/20 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD |
| Test #25,194 - 5/22/20 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,225 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | MyDigitalSSD Super Boot 2 M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MyDigitalSSD SBM2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | MyDigitalSSD SuperBootDrive 256GB M.2 NGFF SSD on Pi 4 using LM-711N USB3.0 to NGFF adapter |
| Test #25,192 - 5/22/20 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ 240GB |
| Test #25,187 - 5/22/20 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,174 - 5/22/20 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,530 |
| User: | hudriwudri5 |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,171 - 5/22/20 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,695 |
| User: | ian |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC064MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 4GB Crucial C300 64GB |
| Test #25,170 - 5/22/20 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 6,882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS32GSSD370 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,169 - 5/22/20 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 2,543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Cubietech Cubietruck |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,168 - 5/22/20 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 8,390 |
| User: | Jings |
| Brand: | Samsung SM841 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDSM841mSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #25,166 - 5/22/20 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 6,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,163 - 5/22/20 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 7,814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Test |
| Test #25,162 - 5/22/20 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 8,581 |
| User: | Jings |
| Brand: | Samsung 850 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #25,159 - 5/22/20 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 7,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #25,152 - 5/22/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 9,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOmSATA250GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | tutu3 |
| Test #25,150 - 5/22/20 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 7,859 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |